Hello World! Začíname!

V mnohých programátorských knihách sa používa ako prvý príklad programu jednoduchý výpis “Hello world!”. A kedže v novom projekte IndexPodnikateľa zastávam vďaka svojim predchádzajúcim skúsenostiam zatiaľ aj úlohu vývojára, neodpustil som si pozdraviť svet po programátorsky :-).

Po niekoľko mesačnej tvrdej práci by som Vám rád predstavil náš nový projekt, ktorý spracováva veľké množstvo verejne dostupných dát a dáva im tak povediac hlavu a pätu. V dnešnej dobe už štát zverejňuje najrôznejšie informácie o slovenských spoločnostiach. Bohužiaľ tieto informácie sú často krát na ťažko dostupných miestach, alebo sú ťažko spracovateľné. Podnikateľ tak nemá veľkú možnosť spraviť si komplexný obraz o konkrétnej spoločnosti.

Radi by sme svojou prácou pomohli slovenskému podnikateľskému prostrediu čo najviac a preto prinášame produkt, ktorý dokáže všetky tieto verejné informácie agregovať na jednom mieste a prezentovať ich nášmu zákazníkovi v prehľadnej a jasnej forme. Túto formu tvoria základné informácie o spoločnostiach, ich prípadných nedoplatkoch, ale aj dôležité informácie o živote firmy ako sú exekúcie, konkurzy, reštrukturalizácie či iné dôležité oznámenia. Na základne všetkých dostupných informácií nezávislo udeľujeme každej spoločnosti ratingové číslo – index podnikateľa, ktoré odráža aktuálny stav spoločnosti. Metodike výpočtu tohto čísla budeme venovať samostatný článok, v ktorom otvorene popíšeme jej princíp. Pre zdatnejšieho zákazníka ponúkame aj finančnú analýzu väčšiny spoločností.

Rád by som na tomto mieste spomenul aj hlavné body, prečo považujem náš projekt za jedinečný.

Kvalitná databáza

Ako jediný na Slovensku sme zdigitalizovali všetky dostatočne kvalitné a pre spracovanie vyhovujúce dokumenty (skeny účtovných závierok) viac ako 150 tisíc podnikov. Naša databáza teraz obsahuje viac ako 630 tisíc účtovných závierok. Momentálne tak dokážeme poskytnúť hospodárske výsledky asi 77% slovenských spoločností a toto číslo každým dňom rastie aj vďaka novému RegistruUZ, ktorý prevádzkuje ministerstvo financií.

Odbornosť

Samozrejme ak chceme našim zákazníkom poskytovať zaručené ekonomické a finančné ukazovatele je dôležitá odbornosť. Práve preto spolupracujeme s docentom Gallom (Doc. Ing. Peter Gallo, CSc.), ktorý je v tejto oblasti uznávaným odborníkom. Je autorom mnohých publikácií z oblasti manažmentu a ekonomiky. Vo svojej praxi vyškolil vyše tisíc odborníkov z praxe v oblasti ekonomiky a manažmentu. Je spolutvorcom kontrolingového IS, ktorý je vytvorený na základe vlastného know-how z tejto oblasti. Aktívne spolupracuje s mnohými firmami na Slovensku, poskytuje poradenskú činnosť v oblasti ekonomiky, kontrolingu a riadenia, aktívne prednáša pre manažment firiem a venuje sa aj pedagogickej činnosti.

Použiteľnosť

Okrem podrobných informácií o konkrétnych spoločnostiach umožňujeme našim zákazníkom aj jednoducho prehľadávať databázu spoločností. Môžu si vyhľadať podniky podľa prevažujúcej podnikateľskej činnosti, podľa sídla spoločnosti, právnej formy, podľa výšky tržieb, ziskov, rentability (ROA, ROE, ROS), vlastného imania či počtu zamestnancov.

Možno sa Vám bude páčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>