SLOVSTAT – Analýza podnikateľského prostredia

Asi pre týždňom som sa rozhodol, že upravím domovskú stránku IndexPodnikateľa. Plán bol taký, že nudné texty nahradia veľmi zaujímavé čísla a štatistiky. Pomaly nám končí rok 2014, čo znamená že za rok 2013 máme odovzdané všetky daňové priznania a účtovné závierky a tak bol čas nejako zosumarizovať rok 2013.

A tak som si napísal na papier zopár nápadov, zopár ukazovateľov. Na ďalší som si zhruba nakreslil aký graf, tabuľka by mohol jednotlivé dáta prezentovať. Ani som sa nenazdal a mal som týchto papierov toľko, že som si vlastne nevedel predstaviť ako to na tú domovskú stránku popchám.

A tak sa z úpravy domovskej stránky stal mikroprojekt separátnej stránky www.slovstat.sk. Názov vznikol jendoducho. Prirpavil som dáta a štatistiky, ktoré hodnotia Slovenské podnikateľské prostredie z globálneho hľadiska a tak ma hneď napadlo SLOVSTAT (obdoba názvu EUROSTAT). Skočil som na SK-NIC a pozrel či náhodou nebude voľná doména slovstat.sk a na moje prekvapenie bola. Tak som si ju zaregistroval.

Stále mi ale chodilo po rozume, že už som to asi niekde počul. Google mi na to samozrejme hneď odpovedal. Nech už je to ako chce, doménu slovstat.sk teraz vlastním ja a budem sa snažit na nej ponúknuť naším návštevníkom kvalitnejšie a prehľadnejšie dáta ako samotný Štatistický úrad SR.  Jedným z hlavných zdrojov bude samozrejme aj databáza SLOVSTAT od Štatistického úradu SR.

Na domovskú stránku IndexuPodnikateľa sa teda dostali len dve sumárne tabuľky z mikroprojektu a samozrejme preklik na webstránku, kde sa môžete dozvedieť omnoho viacej.

V blízkej budúcnosti by mala obdoba analýz SLOVSTAT pribudnúť ako ďalší skvelí nástroj IndexuPodnikateľa s možnosťou analyzovať trh a odvetvia podľa požiadaviek naších používateľov priamo v prostredí portálu.

Možno sa Vám bude páčiť

2 Responses

  1. Vladimír Krč píše:

    Výborný nápad,veľmi užitočné informácie,Rozvíjajte a vylepšujte som nadšený.

  2. Thanks a lot for the post.Much thanks again. Great.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>